Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nickelback

+5
IgoRhcp
ivarhcp4ever
Nick The Spamlord
Tanja
alexandra kiedis
9 posters

 :: Funky Cafe :: Muzika

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Nickelback Empty Nickelback

Post by alexandra kiedis 12th March 2010, 01:47

Pa kako ih nema OOO
meni je chad jako drag loveshower
njegov glas je divan
pa da li ih vi volite?
niko ne sme reci ne
jel jasno :p xx
alexandra kiedis
alexandra kiedis
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1057
Age : 31
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-12-28

Back to top Go down

Nickelback Empty Re: Nickelback

Post by Tanja 12th March 2010, 02:04

vidi nema ih stvarno Nickelback 779752
za mene znas da ih volim xx
evo da ja dopunim :)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nickelback je kanadski post-grunge/rock bend. Osnovali su ga u Hanni (Kanada) Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake i tadašnji bubnjar Brandon Kroeger, kojeg kasnije zamjenjuje Daniel Adair. Ime benda dolazi još iz dana kad je Mike Kroeger radio u lokalnom kafiću, pa je, vraćajući mušterijama ostatak, govorio "Here's your nickel back" (Evo vam vaš ostatak).
Prvo izdanje benda bio je EP (extended play, tj. kraći album) od 7 pjesama pod imenom Hesher 1996. godine, kada je snimljen i prvi pravi album Curb. "Fly" je pjesma objavljena na oba albuma i ona je prvi singl benda. Izvođena je samo na lokalnim radiopostajama.
Sljedeći je album bio The State, koji je izdan kao nezavisni album. Nickelback je tada potpisao ugovor s kućom EMI i Roadrunner Records. The State je tad ponovno izdan u Kanadi i SAD-u 2000. godine od EMI-a i Roadrunner Recordsa; postao je zlatni u Kanadi i SAD-u.
2001. godine idaju novi album Silver Side Up, koji ih smješta među mainstream - izvođače. Singl "How You Remind Me" je bio golemi uspjeh, istovremeno na vrhu i kanadskih i američkih top ljestvica. Sljedeći singl s albuma, "Too Bad", također je postigao 1. mjesto na top ljestvicama. Posljednji singl s ovog albuma, "Never Again", također je završio na 1. mjestu na top ljestvicama.
2002., Chad Kroeger radi zajedno s grupom drugih izvođača na temi "Spidermana", pjesmi "Hero".
2003. godine Nickelback izdaje novi album The Long Road. Vodeći singl je bio "Someday".
Nickelbackov 5. studijski album, All The Right Reasons iz 2005. godine dao je pet singlova koji su u SAD-u završili na jednom od prvih 5 pozicija: "Photograph", "Savin' Me", "Far Away", "If Everyone Cared", "Rockstar". Čak 3 od njih su postale top 10 singlovi u SAD-u.
2008. godine izašao je novi album Dark Horse, za koji je vodeći singl trebala biti pjesma "If Today Was Your Last Day", no na kraju su se predomislili pa je to bila pjesma "Gotta Be Somebody"
meni najdraza pjesma je
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Nickelback Empty Re: Nickelback

Post by ivarhcp4ever 12th April 2010, 02:32

Zahvali se tvom bratu u moje ima xx
I ja sam se navukla na Nickelback tom pesmom ^^
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 5030
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-01-07

https://ivarhcp4ever.see.me/

Back to top Go down

Nickelback Empty Re: Nickelback

Post by Tanja 12th April 2010, 10:40

haha oke :)

msm da je 99% ljudi pocelo ih slusati kada su culi tu pjesmu msm da je ubjedljivo njihov najveci hit xx
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Nickelback Empty Re: Nickelback

Post by IgoRhcp 12th April 2010, 11:12

ja sam poceo da ih slusam kad sam cuo rockstar xx
IgoRhcp
IgoRhcp
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 3267
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-10-08

Back to top Go down

Nickelback Empty Re: Nickelback

Post by alexandra kiedis 11th May 2010, 06:20

Hez evo izasao je spot za pesmu This Afternoon 4 maja, cool je...