Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

+9
IgoRhcp
RHCP dreamer
Nick The Spamlord
aibreann
John Frusicante
Tanja
ivarhcp4ever
mary*frusciante
topicaca22
13 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by Tija123 26th December 2011, 23:06

Ej :) Ja sam nova ovdje pa se jako teško snalazim zasad. Ja sam jako velika obožavateljica Peppersa, slušam ih jakooo dugo. Mene isto zanima da li ima igdje za kupiti u hrvatskoj tu knjigu, jer mi se neda onak prek neta naručivat, komplicirano mi je... Gledala sam na stranici algoritma i kaže da nije raspoloživo... :/
Tija123
Tija123
Step from the road to the sea to the sky

Number of posts : 149
Age : 26
Location : Zagreb
Registration date : 2011-12-26

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by aibreann 27th December 2011, 00:31

Profil u Rijeci.
Ja sam tamo kupila. Zadnji primjerak.
Provjeri u Profilu nekom. Ako nemaju ti oni mogu naručit vjerovatno.
aibreann
aibreann
Under the bridge downtown

Number of posts : 29
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 2010-12-22

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by Djole 16th June 2012, 11:29

Danas sam slucajno prolazeci pored knjizare Bookstore Evrogunti u Bulevaru, video u izlogu ovu knjigu. Usao sam da pogledam i knjiga je ogromna i ima mnogo slika(uostalom videli ste na pocetku topica).
Kosta oko 2000 dinara. Sigurno cu je uzeti u nekom trenutku, ali sad nesto ne bih da dajem tu lovu, pogotovo sto mi deluje dosta slicno sa Scar tissue. Neka me demantuje neko ko ju je procitao, ako gresim? Otvorio sam stranu gde se opisuje kad ih je na Woodstock-u Hendrixova sestra zamolila da odsviraju nesto od Jimmy-ja. To recimo pise i u drugoj knjizi.

Inace, receno mi je u knjizari da je knjiga stigla pre 2 dana i da su dobili samo 1 primerak...

Prevoda nema, dakle - RHCP oral and visual history je naslov.

Trk u knjizaru :D

Djole
Under the bridge downtown

Number of posts : 99
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 2011-06-25

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by Nick The Spamlord 16th June 2012, 22:22

Video sam je i ja jednom negde, kostala je 3000 dinara iiii onda sam odustao od kupovine lol
Nick The Spamlord
Nick The Spamlord
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 12176
Age : 33
Location : Green Heaven
Registration date : 2008-11-18

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by Tija123 12th July 2012, 22:08

Ima je u Algoritmu! :) Mekane korice su 140, a tvrde korice su 230 kuna.
Tija123
Tija123
Step from the road to the sea to the sky

Number of posts : 149
Age : 26
Location : Zagreb
Registration date : 2011-12-26

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by RedHeaded 2nd August 2012, 10:17

Tija i aibreann puno hvala na info! Probat cu si ju priustiti u skorije vrijeme! Slike izgledajau jako jako obecavajuce! :)
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

 Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History! - Page 2 Empty Re: Slike iz Red Hot Chili Peppers Biography - An Oral/Visual History!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum