Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

+11
Mastaliste
Branka_RHCP
Charlie`From`Stadium
Dumbledore
aivanko
slowhand
Tanja
Nick The Spamlord
RedHeaded
Tija123
21st Cherry Boy
15 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by 21st Cherry Boy 3rd February 2012, 08:51

Sve više čujem kako ljudi govore: "Peppersi su se prodali."
Ja tu rečenicu mrzim. Tj, ne mogu reći da ju mrzim, ali baš me nekako boli.

Prvo, to ne čujem samo od svojih vršnjaka i ljudi koji nisu njihovi veliki obožavatelji. To govore čak i neki njihovi fanovi, i stariji i malđi.
Dalje, prodali su se? Što to upoće znači?
Istina, zadnji album im je (po mome mišljenju) najlošiji od svih. Je drugačiji od svih albuma prije, zvuk se nekako, pa, promijenio? itd...
Drugo, oni koji su već bili na njihovim koncertima kažu da su uživo katastrofa. To ne mogu znati jer nikada nisam bila na njihovom koncertu i poštujem bilo čije mišljenje ako kažu da su loši. Ja mogu suditi jedino po onome što sam vidjela na snimkama.

Pa, zanima me što vi mislite. Iako imam osjećaj da ćete vi kao najveći fanovi nahvaliti ih na sva usta.
Ja mislim da to što im je zadnji album takav kakav je i to što (sudeći po onome što sam vidjela na snimkama) Anthony na koncertima baš zna zarevati kao kakvo magare ne znači da su uživo loši ili da su se prodali.
A pogotovo to što se često pojavljuju u medijima i što su planetarno popularni.

Možda je ova tema glupa, ali baš me znaima što vi kažete. Jer jako me iznenadilo to što čitam po forumima i što čujem od ljudi (koji ih ekšli slušaju) o njima.

Hajde, razveselite me. :P :)
21st Cherry Boy
21st Cherry Boy
More will be revealed my friend

Number of posts : 563
Age : 30
Registration date : 2012-01-09

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Tija123 3rd February 2012, 09:08

Ma gluposti. Nemoj to slušati. Ja sam se naslušala kako ih vrijeđaju, nekad bi se razljutila i posvađala se s tim ljudima, al onda sam shvatlila da nema to više nema smisla i ignorirala ih. I moj brat (od kojeg sam počela slušat Pepperse) je isto rekao da su uživo loši i da je njihovo vrijeme prošlo. Jedan drugi čovjek pak je njihov veliki fan i ne želi ići na njihov koncert jer se boji da bi mu se moglo pokvariti mišljenje o njima. Sve su to čiste gluposti. Ako si pravi fan, uvijek češ ih voljeti bez obzira na kakav album, kakav nastup i uvijek češ ih podržavati. A to što su rekli da su se prodali, to ni ja ne razumijem. :/
Tija123
Tija123
Step from the road to the sea to the sky

Number of posts : 149
Age : 26
Location : Zagreb
Registration date : 2011-12-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by RedHeaded 3rd February 2012, 09:11

1.To što Anthony malo falša nema apsolutno nikakve veze s time što se netko ''prodao'' ili ništa tomu slično.. Jednostavno se dogodi. Anthony, ruku na srce, nikada nije bio neki moćan vokal nego je njegovo najjače područje text. Nadaren je za pisanje texta i za njegovo uklapanje u melodiju tj.obrubljivanje texta melodijom (no na tome cijeli bend radi pa nije isključivo njegova zasluga...) Prije Beča sam se i ja brinula hoće li biti potpuno raštimani jer sam čitala u dosta komentara da zvuče ko neki školski bend koliko su raštimani i da nisu vrijedni toliko novaca.. S koncerta sam se vratila i više nego oduševljena tako da... :)

2. Što znači da se netko prodao? To što su doveli novog gitarista i nisu dopustili da se bend raspadne? To što su malo promijenili izričaj?
Rekla bih da je istina da ih ne pokreće identična stvaralačka struja koja ih je pokretala kad su imali 18 god., ali smatram da i ljudi sazrijevaju, s vremenom se ipak mijenjaju pa se nužno i njihova glazba mora NEKAKO mijenjati Rolling Eyes Pa kud bismo dospjeli kada bi zadnjih 5 albuma bila čista reciklaža BSSM-a?! Meni bi to dosadilo, iako je BSSM bio odličan album.


3.Tko su ti koji tvrde da su se ''prodali''? Mozda im se jednostavno ne sviđa novi izričaj, nego ima se sviđa jedino BSSM pa za sve ostalo tvrde da nevalja, da je ''komercijala'', i da su oni jedini pravi fanovi kojima je to ispod časti slušati...
Ako se meni prestane sviđati neki bend jednostavno kažem da mi se ne sviđa zvuk i gotovo.

Nazovi me ''fanom koji ih hvali na sva usta'' ali ja jednostavno tako vidim situaciju.
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Nick The Spamlord 3rd February 2012, 09:23

Kada ljudi kazu da su uzivo losi oni uglavnom misle na jamove izmedju pesama za koje kazu da su dosadni jer oni nisu dosli to da slusaju nego pesme i ono
-OMG nisu svirali tell me baby/otherside/snow Rolling Eyes


Moram da kazem jednu stvar (koju sam sigurno 10 puta do sada spomenuo lol ) a to je da bend nema uticaj na to gde, sta i kad rade. Mislio sam da bend ima uticaj na desavanja ali sam video da nema nakon sto je Flea poceo da pise po tviteru, svaku vest za koju mi znamo duze vreme on komentarise kao da je nesto novo sto je tek sad saznao :D
Nick The Spamlord
Nick The Spamlord
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 12176
Age : 33
Location : Green Heaven
Registration date : 2008-11-18

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by 21st Cherry Boy 3rd February 2012, 09:34

Slažem se s vama.
Samo, mene komentari tipa "prodali su se" i "ne valjaju" baš bole. Malo sam se naučila ignorirati to, ali ipak mi je žao kada vidim nekoga tko tvrdi da ih voli ili sluša kaže našto takvo.
21st Cherry Boy
21st Cherry Boy
More will be revealed my friend

Number of posts : 563
Age : 30
Registration date : 2012-01-09

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Tanja 3rd February 2012, 09:45

ajde ovako:

1. u zivotu moras da naucis da poslusas tudje misljenje i da ga postujes cak i da se ne slazes s njim, ali isto tako je bitno da je tvoje misljenje, tj. ono sto ti osjecas najbitnije. Tako da poslusaj reci, oke, postujem, ali se ne slazem, hvala dovidjenja. I u redu je ako te neko ili nesto navede da promjenis svoje misljenje, nismo svi uvijek u pravu, ali mjenjaj ga samo ako se ti zaista tako osjecas i ako to iskreno u sebi smatras pavilnim.

2. Peppersi nisu propali a i nece sve dok ima neko ko ih slusa (ne odnosi se samo na njih, mislim i na sve ostale bendove, pjevace, pjevacice itd..). Jos jedna stvar budimo realni ali ovo nije bas vrijeme njihove muzike, tj. muzike koju oni sviraju. Vidimo i sami sta se slusa danas, sad druga je stvar ko to slusa, ipak se slusa, cinjenica.

i sad ide ovaj post sto je Ana (aka RedHeaded) napisala.... :)
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by slowhand 3rd February 2012, 11:33

o tim pricama nekih ljudi da su postali losi uzivo,treba poslusat koncerte u madridu,parizu,argentini,milanu,torinu...

a to da su se prodali,to se pricalo i za stadium arcadium album..
meni su bolji ovi zadnji albumi nego ono sto su radili na pocetku karijere i entoni mi na zadnjim albumima pjeva bolje nego ikad...
e i slazem se sa tanychi,danas je in tako losa muzika(rijana.lady gaga,justin biber,kejti peri koji imaju velki broj fanova koji cini mi se hejtuju kad cuju peperse ili nesto sto je drugacije od muzike koju prave njihovi idoli
slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 37
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by aivanko 3rd February 2012, 13:02

"Ne želim ići na koncert da se ne razočaram"... Mislim da je to najgluplja stvar koju može netko izjaviti.. Jednostavno ne mogu vjerovati kako neki ljudi mogu biti toliko ograničeni.. Naročito oni koji su kao veliki fanovi. Shocked
Daj odi na koncert i uvjeri se sam. A ne ... 'čuo sam, rekli su mi, gledao sam na yt' i slično... Rolling Eyes

I logično je da su s vremenom malo promijenili zvuk...
Kao što kaže Ana, da sve zvuči kao BSSM, ne bi valjalo...
Vremena su se promijenila, i oni također.
I eto, šta će neki reći na to nego da su se prodali.....
Samo nek se osvrnu oko sebe, pa će vidjeti koliko je "in" kopirati jedni druge..
A mislim da se Peppersi i dalje izdvajaju zbog svoje originalnosti.... :)
Zato ih i volimo. :)
aivanko
aivanko
Say it out loud I'm freaky styley And I'm proud!

Number of posts : 897
Age : 35
Location : Hrvatska
Registration date : 2011-11-01

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 3rd February 2012, 13:53

Jako sam veliki fan, jako no ovo prodali znaci nesto sasvim drugo, mislim mozda je vec netko napisao ali od ogromnog teksta nisam popamtio sve.

Naravno da su se prodali, svi su to napravili, jos i Beatlesi.

Prvo BSSM zvuci jako jako dobro i to su pravi peppersi, naravno da su na californicationu promijenili zvuk jer frusciante se vraca s takvom idejom no opet su tu negdje samo sa drugacijom kao sto rekoh idejom. By the way je totalno prodan album i totalno izdan zbog toga sto su bili pod ugovorom koji kaze da bend u npr 2 ili 3 godine mora izdati 2 ili 3 albuma (ne kazem da je tako ali vecina ugovara to ima)...na tom albumu zvuce ravno, dosadno i kao da sviraju preko volje. I naravno onda dolazi SA koji je jako kvalitetan ali ima samo 4-5 stvari RHCP zvuka i pjesama, zasto? Zato sto frusciante kaze da postaje vise Flashy gitarist i pocinje slušati dugačiju glazbu i ono radi takav album, naravno prodano jer bitno je imati sto vise hitova, sto vise grammy-a, a sto manje duše bez obzira sto oni govore da je sve iz srca, vjerujte nije jer njima upravlja Warner Bros. i da im se ne paše (Peppersima) ne bi to radili.

I sad ovo, I'm with you, 1 ili 2 kvalitetne pjesme, ono koje daju ono sto valja i to je to, ne bih pretjerano komentirao.

I da na By the way kopiraju sami sebe tj. Californication, a na ostalim su uglavnom Van halen, lynard skynard ili Hendrix sto i sam John kaze.

I naravno live, nikad ih nisam vidio u zivo, ali od onog sto sam cuo uzivo Slane Castle i mozda Rock am Ring valjaju, a ostali nikako, i ne govorim o jamu ili nećem sličnom već o Kiedisu koji vec od 2007 sve radi preko volje i ono bezobzira na godine postaje nepokretan (mislim pogledajte Mick Jaggera koji skace 12 puta vise od njega).

Znam da ce te me svi mrziti ali da po meni su se oni prodali, i po mnogim drugima, ali i dalje ih slušam jer ih volim...i oprostite na gramatičke propuste i te stvari [You must be registered and logged in to see this image.]

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 3rd February 2012, 13:58

slowhand wrote:e i slazem se sa tanychi,danas je in tako losa muzika(rijana.lady gaga,justin biber,kejti peri koji imaju velki broj fanova koji cini mi se hejtuju kad cuju peperse ili nesto sto je drugacije od muzike koju prave njihovi idoli

Cemu ovdje Lady Gaga? Jako dugo slusam rock, ali ova zenska zna napraviti glazbu i ono ima jako puno glazbene skole i akademija, prekrasno i predobro svira klavir i ono jebena je pjevacica i to predobro pokazuje na svojim akusticnim ne-tehno svirkama.

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Charlie`From`Stadium 4th February 2012, 00:04

Svaka pesma na SA je prvi dragulj. I svaka itekako jeste RHCP pesma u svakom njenom tonu i smislu.


Ja sam `84. godiste, verovatno spadam u starije generacije :) i apsolutno ne vidim
nikakvu razliku izmedju Stadium Arcadium albuma ili npr. BSSMegika
Cak sta vise ne znam koji mi vise grebe srce po povrsini.

Peppersi su sve ali nisu komercijalan (prodali se) bend, ako nekome ne treba novca onda su to oni.
A svoja srca su pokazali i dokazali. Pa bas zato sto su izdali dupli album sa 24 pesme.
Da je do novca i komercijalizacije mogli su od SA da izbace dva albuma u dva razlicita
vremenska perioda sa po 12 pesama i zarade duplo vise novca.


Idem da poslusam Factory Of Faith i umrem od srece i funkA! charlie

Evo malo i dobrog starog SA! Ali u novome ruhu!




[You must be registered and logged in to see this image.]
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Tanja 4th February 2012, 02:42

Dumbledore wrote:
slowhand wrote:e i slazem se sa tanychi,danas je in tako losa muzika(rijana.lady gaga,justin biber,kejti peri koji imaju velki broj fanova koji cini mi se hejtuju kad cuju peperse ili nesto sto je drugacije od muzike koju prave njihovi idoli

Cemu ovdje Lady Gaga? Jako dugo slusam rock, ali ova zenska zna napraviti glazbu i ono ima jako puno glazbene skole i akademija, prekrasno i predobro svira klavir i ono jebena je pjevacica i to predobro pokazuje na svojim akusticnim ne-tehno svirkama.

o ovome pricam...ti je volis, a on ne. Oke, svako ima pravo na svoje misljenje. Ista stvar je sa Peppersima.
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Branka_RHCP 4th February 2012, 03:14

RedHeaded wrote:

Rekla bih da je istina da ih ne pokreće identična stvaralačka struja koja ih je pokretala kad su imali 18 god., ali smatram da i ljudi sazrijevaju, s vremenom se ipak mijenjaju pa se nužno i njihova glazba mora NEKAKO mijenjati Rolling Eyes Pa kud bismo dospjeli kada bi zadnjih 5 albuma bila čista reciklaža BSSM-a?! Meni bi to dosadilo, iako je BSSM bio odličan album.


svakacast
Mene je moja tetka(koja je inače fan RHCP-a, preko nje sam počela da ih slušam) jako iznervirala rečenicom "Nisam trebala da pročitam knjigu, sad mi svi oni idu na živce, a i ovaj novi album im je sranje, nisu ni trebali da ga snimaju. Anthony je omatoreo i sad se samo blamira". Ne možeš da sudiš o nekome samo zato što ti se ne sviđa kakav je život vodio ili kako je napisao knjigu...Entoni ne može da bude večno mlad i da ima istu energiju koju je imao kad je tek počinjao karijeru. Ona, koja sebe smatra njihovim fanom treba da ih voli bez obzira na sve. Bar ja tako mislim.
I svi koji misle da se RHCP "prodao" jednostavno treba da prestane da ih sluša. Ne mogu svi albumi da liče jedan na drugi, naravno da će zvučati malo drugačije.
Oni sviraju iz srca i vole to što rade, inače ne bi ni snimili novi album i ne bi se ni trudili toliko oko svega, da ispoštuju svoje fanove i što je najvažnije da nikad ne izgube ono što imaju kao bend.

Možda sam ovde izlupala većinu stvari ali to je neko moje mišljenje. :D
Branka_RHCP
Branka_RHCP
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1094
Age : 26
Registration date : 2011-11-06

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Mastaliste 4th February 2012, 03:55

Da se uključim, mada ja pojma nemam. Samo bih prokomentarisala.
Samo bih se zadržala na izjavu: Prodati se.
Nije važno o kome pričali, povezati to sa nekim koga voliš, u ovom slučaju sa grupom, znači videti njihovu uprljanost, ukaljanost, odsustvo starog sjaja, i digitronsko rezonovanje umesto duše.
Dakle, ako se neko prodao, lišio je sebe svojih vrednosti zarad novca, ili nečeg što sada više vrednuje.
Promenio je vrednosne sudove.
A ako smo ga voleli sa starima, a verujem da jesmo, čim sada nove stavove rezonujemo kao prodaju i tako je nazivamo, znači da nam novo ruho sada ne prija. Ne uklapa se uz nas.
Onda je jednostavno, najlakše i najmirnije povući se.
Jer nam to više ne prija, a ne prija, čim negativno oslovljavamo i komentarišemo to što je sada kod nekog aktuelno.

Ukoliko ostajemo da pratimo te prodane duše, prodajemo se još više. Jer ostajemo negde gde nam niti odgovara niti želimo da budemo.
Time smo veći licemeri, pljujemo nešzto od čega ne umemo da se odvojimo, a više tu ne osećamo srodnost niti pripadnost.
I samim tim nismo u poziciji da pričamo o drugima, jer nismo kadri da sagledamo sebe.
Ja ne pratim toliko RHCP i ne znam, ali sam želela da kažem šta mislim o onima koji na takav način gledaju druge.
:Maštalište:

Mastaliste
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1042
Registration date : 2011-11-28

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by slowhand 4th February 2012, 05:50

Dumbledore wrote:

Naravno da su se prodali, svi su to napravili, jos i Beatlesi.


a kad su se to bitlsi prodali?pa njihov svaki sledeci album je bio na
vecem nivou od prethodnog,da su se prodali ne bi nikad napravili
sgt.pepera ili abby road nego bi do kraja karijere svirali ono sto su
svirali na pocetku karijere...

Dumbledore wrote:

I naravno live, nikad ih nisam vidio u zivo, ali od onog sto sam cuo
uzivo Slane Castle i mozda Rock am Ring valjaju, a OSTALI NIKAKO


pa ne znam sto da ti kazem,bez da poslusas fuji rock 2006,rock werchter
2006,alcatraz 2006,chorzow 2007,green fest,pinkpop 2006,top of the pops
2006,rock odisey 2004,hyde park 2004,rock in rio 2006,madrid 2011,pariz 2011



Dumbledore wrote:


Kiedisu koji vec od 2007 sve radi preko volje



on po meni,sto je stariji sve bolje pjeva,a to sto manje skace po sceni
to je zbog problema s clankom,zbog cije operacije je i pomjerena us
turneja
a jagger je po tom pitanju fenomen,mada i on u tom igranju malo vise glumi(citaj biografiju kit ricardsa)
slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 37
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 4th February 2012, 06:13

Aha, trebao bi vjerovati Ricardsu za jaggera?

Ja sam sve te koncerte pogledao i ono pjevanje nije na razini, ali nikad skoro, pogledaj samo Kiedisovo ne ritmičko ponašanje na npr pjesmi Ethiopia...

Što se tiče Beatlesa molim te pogledaj ovo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

I odmah primjeni na pepperse koji su također to napravili, to čak piše i u kiedisovoj knjizi. Koja je također napravljena da privuče pažnju i da se naravn zarade novci.

A što se tice Green Festa pa očigledno je da im se ne da, pogotovo Kiedisu i Fruscianteu (iako su rekli da je bolestan i da je trebao kisik) pa nisu sigurno glupi pa da napišu peppersima se ne da i ne znaju gdje sviraju.

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by slowhand 4th February 2012, 06:25

pa ricards kaze da je mik uzimao casove plesa:)

a sto se tice ethiopie,u pravu si,ali to samo iz pocetka dok mu jos nije legla pjesma,a kasnije je nekako savladao

a bitlsi su se prodali po meni samo u smislu sto su promijenili vizuelni imidz,i ne vidim dje su se to prodali u muzickom smislu...
slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 37
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by slowhand 4th February 2012, 06:26

e i green fest je odlicno odsviran koncert:)
slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 37
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by RedHeaded 4th February 2012, 06:31

Dumbledore wrote:

Kiedisu koji vec od 2007 sve radi preko volje

Ljudi stare. Po tvome bi samo mladi ljudi trebali imati koncerte. Rolling Eyes
Pogledaj Micka Marsa, gitarista Motley Cruea. Od svog djetinjstva boluje od teške bolesti i kako stari tako mu okoštavaju veze meu kralješcima tako da on danas ima 60, sav je zgrbljen i nemože se puno micati, na pozornici stoji ko ''drvena marija'' ali i dalje genijalno svira. Baš zbog te njegove čelične volje i muke ga cijenim! Mogao je povući već odavno, otići u neke solo vode i zarađivati na lakši način. Ali nije. Nego je i dalje predan bendu.
Slično i sa Kiedisom i ostatkom benda. Mogli su odustati, krenut nsvatko svojim putem, prodati prava na pjesme i od toga živjeti cijeli ostatak života ko' bubreg u loju.
Ali nisu. svakacast

RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 4th February 2012, 07:03

Preko volje ne znaci star, vec ono radim to jer ne zna nista drugo, mora i a tu su pare, i naravno mora postojati neka ljubav..

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 4th February 2012, 07:05

Uzimati satove plesa nije lose, no kiedis uzima vokalnog trenera (kao i mnogo njih) i trebao bi nastaviti s tim jer pomogao bi mu da ne falša.

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Charlie`From`Stadium 4th February 2012, 07:43

AK peva prelepo to je ono sto ja cujem dok ga slusam. Ima jedan veliki problem sa AK, devojke se umesto na njegove prave kvalitete koncentrisu na njegovu lepotu. Pa do izrazaja ne dolaze svi ostali njegovi kvaliteti a ima ih mnogo. A muskarci su ljubomorni pa mu zameraju svaku glupost koju mogu da nadju. AK je pravi "RnR" frontmen! Odlican pevac i razvaljivac na sceni. Magicni tekstovi koje pise i nacin na koji ih peva. Odlicno.

Koliko samo divno otpeva pesme poput: Wet Sand, Desecration Smile, Scar Tissue, Soul to Squeeze ... i milion drugih.



Sto se tice LIVE nastupa. YouTube u ruke i tamo se moze naci brdo fenomenalnih RHCP koncerta. SlowHand je vec nabrojao neke fenomenalne koncerte.

Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by aivanko 4th February 2012, 08:14

slowhand wrote:e i green fest je odlicno odsviran koncert:)

Da! I otpjevan, rekla bih..! hehehe :p

I zato mi nije jasno kad kažu da zvuče grozno uživo... Shocked
Treba ih stvarno otići poslušat.. pa onda nek kaže tko šta hoće... Rolling Eyes
I nisam ih sigurno tamo išla analizirat u detalje i tražiti im mane, nego sam išla slušat glazbu, i nisam se razočarala!
Niti u Anthonya kao pjevača, a niti u sve ostale.... A vjerujem da neću ni ove godine.... :) mhm
Ne kažem da su savršeni i bez mana, ali tko je? Svatko ima pravo na loš dan, grešku, falš.. Sve je to dio showa.. :)
Ali da Anthony ili bilo tko drugi radi sve ovo preko volje.. e tu se ne slažem...

Ja ih volim takve kakvi su, a kome se ne sviđa, ne mora ih slušati. :)
aivanko
aivanko
Say it out loud I'm freaky styley And I'm proud!

Number of posts : 897
Age : 35
Location : Hrvatska
Registration date : 2011-11-01

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Tija123 4th February 2012, 09:59

Molim te zašto netko ne bi mogao pjevat ako nema sluha? Mislim znam da nije lijepo pjevat kad nemaš sluha al ne treba ići dalje nego što možeš pustit glas. Primjer nam je upravo Kiedis koji u početku svoje karijere nije imao baš sluha, (iako je to poslije nadoknadio upravo satovima pjevanja), a dobio velik uspjeh. Danas on predivno pjeva. Kako danas i neke zvijezde isto pjevaju i slavni su a nemaju sluha? To se sve može namjestit. Sluh je najmanji problem u ovo vrijeme. A na koncertima se svakom može desit pogreška čak i najtalentiranijima. Na to može utjecat trema ili nešto drugo. Smiješno je reći, ali čak i nakon ovoliko godina pjevanja pred publikom vjerujem da ga može zbuniti trema. Da radi preko volje, to nije istina, sigurno onda ne bi radio više to što radi, a para ima i previše.
Tija123
Tija123
Step from the road to the sea to the sky

Number of posts : 149
Age : 26
Location : Zagreb
Registration date : 2011-12-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by 21st Cherry Boy 4th February 2012, 10:16

Charlie`From`Stadium wrote:AK peva prelepo to je ono sto ja cujem dok ga slusam. Ima jedan veliki problem sa AK, devojke se umesto na njegove prave kvalitete koncentrisu na njegovu lepotu. Pa do izrazaja ne dolaze svi ostali njegovi kvaliteti a ima ih mnogo. A muskarci su ljubomorni pa mu zameraju svaku glupost koju mogu da nadju. AK je pravi "RnR" frontmen! Odlican pevac i razvaljivac na sceni. Magicni tekstovi koje pise i nacin na koji ih peva. Odlicno.
.

Ovo mi je bilo tako lijepo čitati!
Anthony nikada nije imao jak vokal (ako ćemo gledati po ovim stardandnim glazbenim mjerilima), ali njegova boja glasa i duša koju unese u riječi jednostavno ostavljaju bez daha.
Mene njegov glas baš može smiriti. Isto tako ima i sposobnost natjerati osobu da se osjeća živo. Ovisno od pjesme do pjesme, jel... Ima predivnu boju glasa i baš mi je drago što to koristi na ovaj način.

Mislim da je istina ovo što je Charlie napisao o izgledu. I to je tužno.
To što on izgleda savršeno i ima "to nešto" je samo bonus koji ide uz njegov glas i tekstove koje piše.
Mislim da je jedna od najčarobnijih stvari na svijetu trenutak kada stavi dlanove na mikrofon, a oči se zatvaraju... e tada znaš da magija počinje. :)

Plus uz sve to kada ostali članovi benda dodaju svoju čaroliju, divno, zar ne. :)

21stCherryBoy
21st Cherry Boy
21st Cherry Boy
More will be revealed my friend

Number of posts : 563
Age : 30
Registration date : 2012-01-09

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Branka_RHCP 4th February 2012, 11:10

Svako ko kaže da AK ne ume da peva, neka posluša ove pesme koje je Charlie naveo... :)
Uostalom, kao što kaže aivanko, kome se ne sviđa RHCP jednostavno ne mora da ih sluša...
Meni se sviđaju takvi kakvi jesu yesyes
Branka_RHCP
Branka_RHCP
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1094
Age : 26
Registration date : 2011-11-06

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by RHCP dreamer 4th February 2012, 15:29

pa kontam i jedne i druge argumente ali cini mi se da se, kao i uvek, "istina" negde u sredini..kad si extra popularan rock bend neko ce te uvek pljuvati.i to je cinjenica.ako menjas zvuk tokom godina i smeksas ga onda ce te ljudi prozivati da si se prodao, a ako ne eksperimentises i svaki album ti je slican onda ce te ljudi prozivati da je svaka pesma ista..

sto se tice pepersa, ja nemam osecaj da je njima prvenstveni motiv bavljenja muzikom novac.i to je meni najbitnije.npr. ne msm da su u fazonu "ej ponestalo nam je para, ajde da skrpimo neki album"..msm da stvarno vole to sto rade.neki vise, neki manje.ne moze se pobeci od cinjenice da su komercijalan bend ali ja ne vidim tu neko zlo.ne msm da prave ovakve pesme da bi udovoljili sto siroj publici vec zato sto su trenutno u tom fazonu.

a sto se tice live nastupa, videcemo sami u Zagrebu!mada je meni bilo do jaja i u Indjiji [You must be registered and logged in to see this image.]

P.S. Sumnjam za bitlse da je to tacno...
RHCP dreamer
RHCP dreamer
More will be revealed my friend

Number of posts : 568
Age : 35
Location : Californication
Registration date : 2008-05-27

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by RedHeaded 5th February 2012, 03:39

Da nemaju komercijalan uspjeh teško da bi mi čuli za njih, niti bi ovaj forum postojao.
Koliko nekomercijalnih bendova postoji, no ljudi teško da mogu živjeti od toga.. Također, slušam neke od njih i uvijek mi je žao jer znam da je nerealno za očekivati da ću ih ikada vidjeti/čuti uživo.
Komercijalizacija tržišta i globalizacija nam omogućuje da recimo, u kinu gledamo izravan prijenos Peppersa koji sviraju u Kolnu, omogućuje nam čak da ih i uživo slušam u svome gradu/državi..

Tako da komercijalizacija nebi trebala biti nužno zlo. :)
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Djole 5th February 2012, 04:38

Ti komentari tipa "Peppersi su se prodali", "Ne znaju da sviraju", "Anthony ne zna da peva", itd. skoro nikada nisu potkrepljeni nekim cinjenicama. Nego ljudi tako pricaju iz nekih svojih razloga, a pritom se verovatno ne razumeju u muziku ni 1%.

Sto se tice uzivo nastupa... pogledao sam preko 40 koncerata i vrlo sam zadovoljan onim sto sam video. Odsustvo sablona, jam-ovi, poneka greska koja se sjajno uklopi u ceo dogadjaj, totalna ludnica na bini i u publici... Od nastanka benda pa do danas.
Ispada da milioni ljudi koji su bili za ovih 25 godina na njihovim koncertima su slepi i gluvi pa bzvz bacaju pare na los bend... ma obavezno.

Drugo, sto se tice komercijalizacije. Svi koji iole pratimo Pepperse znamo kakav je John Frusciante, culi smo milion njegovih intervjua. Da li zaista posle svega toga neko moze da pomisli da je on komponovao komercijalu i da mu je u glavi bio cilj da se to sto svira svidi sto vecem broju ljudi? Cisto sumnjam... na kraju krajeva, u knjizi je Anthony opisao koliko su se puta svadjali sa producentima i nisu hteli da menjaju pesme koje su komponovali.

I na kraju, meni se ovaj poslednji album svidja malo manje od ostalih, samo iz razloga sto sam, kao gitarista, ocekivao vise od Josh-a, tj. ocekivao malo vise virtuoznosti i melodicnih solaza. To sto su pesme drugacijeg prizvuka nego stariji albumi mi nimalo ne smeta i kao muzicar smatram da uvek treba "evoluirati" i u tom smislu kreirati muziku koja se nece ponavljati, nego ce biti nova.

Djole
Under the bridge downtown

Number of posts : 99
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 2011-06-25

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Dumbledore 5th February 2012, 05:11

Tija123 wrote:Molim te zašto netko ne bi mogao pjevat ako nema sluha? Mislim znam da nije lijepo pjevat kad nemaš sluha al ne treba ići dalje nego što možeš pustit glas.

Definitivno najbolja recenica ikad, mislim na ovom forumu. Pa zasto bi pjevao ako nema sluha? OK pase uz pepperse i ono takav glas tamo odgovara, ali mislim sluh se ne može popraviti, ne možeš to dobiti ili kupiti, takav je skroz, također i njegovo ritmičko ispadanje se nemože baš naučiti, može pokušati ali uvijek će biti greške.


Djole wrote:Ispada da milioni ljudi koji su bili za ovih 25 godina na
njihovim koncertima su slepi i gluvi pa bzvz bacaju pare na los bend...
ma obavezno.

I na kraju, meni se ovaj poslednji album svidja
malo manje od ostalih, samo iz razloga sto sam, kao gitarista, ocekivao
vise od Josh-a, tj. ocekivao malo vise virtuoznosti i melodicnih solaza.
To sto su pesme drugacijeg prizvuka nego stariji albumi mi nimalo ne
smeta i kao muzicar smatram da uvek treba "evoluirati" i u tom smislu
kreirati muziku koja se nece ponavljati, nego ce biti nova.

Vjerojatno milijoi ljudi koji idu na njiihove koncerte nisu gitaristi i ne proučavaju i ne pričaju o ovoj temi kao mi ovdje stoga samo daju pare kako bi se bacali i skakali i ono daju pare da ih vide.

I da kao gitarist bi ovdje trebao vidjeti i shvatiti da josh nije dobar gitarist, ali ono uopce. I nije evoluirao nego ne može bolje ili ''ne želi''.

I naveo bi iako ih volim jako jako puno činjenica da su se prodali ali jednostavno ne želim jer mi se ne da jer ponovno ce se pobijati jer prevelikim fanovima ako kazete da kiedis zna izlijeciti rak oni ce reci da moze tako da ono iako sam jako veliki fan vidim sto se dogadja s njima i kolika je Kiedis negativna osoba i to pokazuje dok prica i daje izjave o Fruscianteu...

Dumbledore
Under the bridge downtown

Number of posts : 47
Age : 32
Registration date : 2009-08-13

Back to top Go down

Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju... Empty Re: Samo vaše mišljenje o možda glupom/banalnom pitanju...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum