Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Google Earth

3 posters

Go down

Google Earth Empty Google Earth

Post by The Scar 28th August 2009, 00:19

Google Earth je program koji omogućuje virtualni 3D prikaz Zemljine površine, te svemira i od 5.0 verzije i mora. Prikaz je stvoren od mnogo različitih satelitskih slika koje nisu iz stvarnog vremena, već su naknadno spojene. Odabrani dio Zemljine površine je moguće uvećavati i otkrivati i najmanje detalje. Moguće je pregledavati gradove ili prirodne znamenitosti, ovisno o stupnju izoštrenosti slike toga područja (neka se područja jasnije vide na određenom uvećanju, dok su neka zamućenija).

Zbog lakšeg pronalaska željene lokacije, u lijevom oknu prozora postoji jednostavan pretraživač. Treba samo upisati naziv mjesta, i virtualna Zemlja se počinje okretati i namještati za prikaz tražene lokacije.

Druge korisne mogućnosti

Osim opisanog "putovanja" po virtualnoj Zemlji, postoje i dodatne informacije o pojedinim mjestima. Prikazuju se samo odabrane informacije, a to mogu biti slike s Panoramia, tekstovi s Wikipedije, istraživanja National Geographica, zatim ceste i putevi, granice (državne i regionalne), glavni i ostali gradovi, zračne luke, restorani, benzinske crpke, hoteli itd. Postoji i opcija za uključivanje 3D zgrada, a ona omogućava još realniji izgled određenog teritorija (samo neke zgrade imaju mogućnost trodimenzionalnosti).



Za pocetak Peking

CCTV Headquarters
[You must be registered and logged in to see this image.]


CCTV Headquarters i Beijing WTC
[You must be registered and logged in to see this image.]


Olimpijski stadion
[You must be registered and logged in to see this image.]


Beijing nacional Airport, najveca zracna luka na svijetu
[You must be registered and logged in to see this image.]
(duga preko 6km)
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 29th August 2009, 04:55

Plastic City u spanjoplskoj

[You must be registered and logged in to see this image.]


This pair of satellite images shows the impact of massive and rapid agricultural development in Almeria Province along Spain's southern coast. In the earlier image, the landscape reflects rather typical rural agricultural land use. In the 2000 image, much of the same region-an area covering roughly 20 000 hectares (49 421 acres) - has been converted to intensive greenhouse agriculture for the mass production of market produce. (Greenhouse-dominated land appears as whitish gray patches.) In order to address increasingly complex water needs throughout Spain, the government adopted the Spanish National Hydrological Plan (SNHP) in 2001. Initially, this water redistribution plan involved the construction of 118 dams and 22 water transfer projects that would move water from parts of the country where it was relatively abundant to more arid regions. In 2004, the Spanish government announced it would begin exploring more environmentally friendly water-saving technologies, such as wastewater recycling and seawater desalinization.
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 29th August 2009, 05:02

Groom Lake AFB a.k.a. Area 51

[You must be registered and logged in to see this image.]


_____ amerikanci i dalje nijeci da ovo ne postoji. Ovo je zracno pristaliste na NLO-e koje su ljudi napravili i kako bi snjima kontaktirali. Podrucje je najzasticenije na svijetu i nema nikakvih dokaza u javnosti da ovo postoji i da na njemu slecu leteci tanjuri. Zbog toga je ovo jako sumnjivo podrucje i svasta se prica, dal je to istina ili ne, neznam, osim par ljudi i predsjednika.
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by Tanja 29th August 2009, 05:51

e ovaj earth je jako zanimljiv samo sto je to visa tehnologija za mene...malo sam caprkala po njemu al samo sam slike nasla ove normalne nisam znala kako da sve ovo "otkrijem"...skontacu ja to samo malo ce potrajati :)
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 29th August 2009, 07:38

Pa koju verziju imas? Koliko sam skuzio nemas ove 3d zgrade
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 29th August 2009, 08:43

Jedna drzava je u mraku. Znate koja?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Shocked
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by Tanja 29th August 2009, 12:07

The Scar wrote:Pa koju verziju imas? Koliko sam skuzio nemas ove 3d zgrade

haha pazi pa znam koja je verzija.... ako je to ono sto ja mislim onda je neka verzija 5.0... tako pise ...buhaha totalna sam plavusa za to :)
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by Charlie`From`Stadium 29th August 2009, 22:30

Mene samo zanima zashto su tebi amerikanci glupi i kako bi mogao bilo koju naciju na svetu okarakterisati generalno kao glupu ? Shto se tiche podrucja za sletanje NLOa moje mishljenje da je belosvetsko najvecha izmishljotina :)
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 31st August 2009, 01:30

Ma to samo tako kazem da, jer ne vidimrazloga zasto oni i dalje to tvrde da to uopce ne postoji, a s druge lijepo se vidida neka skladista postoje koja su potpuno ogradena i ne postoji nikakva sansa za ulaz u to podrucje. Ja mislim dajeiavionima zabranjelo letiti iznad tog podrucja. Dakleto nesto opasno smrdi. Dal su neki ostaci letecih tanjira, vanzemaljca ili slicno, neznam. Mozdasu neke nuklearne bombe skrivene tamo, jerje 50-a km dalje isto strogo zasticeno testno podrucje gdje testiraju nuklearno oruzije, ali to je sluzbeno postojii nije nikakva tajna.

:nisamja:
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by The Scar 31st August 2009, 01:32

tanychy wrote:
The Scar wrote:Pa koju verziju imas? Koliko sam skuzio nemas ove 3d zgrade

haha pazi pa znam koja je verzija.... ako je to ono sto ja mislim onda je neka verzija 5.0... tako pise ...buhaha totalna sam plavusa za to :)

imas s ljeve strane izbornik, paodaberes sta oces dati pokaze, malo prosvrljaj
The Scar
The Scar
The wave you can't stop

Number of posts : 243
Age : 33
Location : The city River
Registration date : 2009-07-06

Back to top Go down

Google Earth Empty Re: Google Earth

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum