Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

QOTSA & EODM

4 posters

 :: Funky Cafe :: Muzika

Go down

QOTSA & EODM Empty QOTSA & EODM

Post by frle 19th November 2009, 22:01

Queens of the stone age

Izvorno pod nazivom Gamma Ray, Queens of the Stone Age, u početku sastavljeni samo od pjevača i gitarista Josha Hommea i bubnjara Alfreda Hernandeza, pokušavali su se riješiti etikete napušenog rocka koja ih je pratila u bivšem sastavu Kyuss. Razvili su specifičnu vrsti monotono repetitivnog, teškog zvuka koji Homme opisuje kao "robotski rock". Kroz godine, Queens su izdali četiri vrlo hvaljena albuma, najzapaženiji od njih Songs for the Deaf iz 2002. godine, i danas su miljenici kritike, smatrani najboljim eklektičnim i inovativnim sastavom rock-glazbe. Njihov peti album Era vulgaris izašao je krajem šestog mjeseca 2007. godine

Osobno sam ih počeo slušati prijde dvije godine, ali u zadnje vrijeme sam se stvarno navukao na njih i općenito na stoner rock, koji je predobar, žalim još uvijek što ih nisam vidio u zgu, ali nadam se da ću imat priliku vidjet

Najdraže pjesme: Make It Wit Chu, Sick Sick Sick, No One Knows, Hangin' Tree, Sky Is Falling, Another Love Song, Go With The Flow



_______________________________________________________________________________________________________________________________

Eagles of death metal

Rođeni prije, a sazrijeli poslije fantastičnog uspjeha, kojeg je Homme doživio s Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal (EODM), zajahali su na valu njegove popularnosti i od prijateljskog projekta Hommea i Hughesa postali ozbiljna koncertna atrakcija. Stvoreni kao studijski desert-rock projekt krajem devedesetih, ponovno su se okupili početkom novog stoljeća te 2004. objavili prvi studijski album: “Peace, Love, Death Metal”. Njihova glazbena prepoznatljivost sažeta je u duhovitom i lucidnom imenu benda, a sastoji se od čvrstog rocka napajanog Stonesima, ZZ -Topom, T-Rexom i AC/DC, ali i Stoogesima, Black Keysima ili Crampsima, kojima su EODM u jednakoj mjeri slični i različiti. Iako najveći dio pažnje svakako zahvaljuju zvjezdanom statusu Josha Hommea, koji u Eaglesima sjedi na bubnjevima, njihova energija i kreativna snaga uvelike proizlazi iz Jessea Hughesa, jednog od najboljih, najzabavnijih i najkomunikativnijih frontmena današnjice.

Ovo je definitvno jedan od najzabavnijih bendova koji sam ikad sluša...stoner rock koji te tjera da plešeš...stavrno su dobri, bio sam nja njihovom koncertu ove godine u Zagrebu i moram priznat da je koncert bio definitivno jedan od najboljih na kojima sam ja bio...jesse je frontmen i pol, komunicira s publikom, zeza se, zavodi ženske u prvom redu, riffovi su im zakon, kao što sam i rekao-jako su plesni ali istovremeno žestoki

Najdraže pjesme: I Want You Soo Hard (Boy's Bad News), Cherry Cola, Don't Speak (I Came To Make A Bang), Chase The Devil, Wannabe In LA, I Only Want You, Whorehoppin' (Shit, Goddam), Stuck In The Metal

frle
frle
Under the bridge downtown

Number of posts : 16
Age : 35
Location : Zagreb, Croatia
Registration date : 2008-05-30

Back to top Go down

QOTSA & EODM Empty Re: QOTSA & EODM

Post by RHCP_MAN 20th November 2009, 01:42

Queens of the stone age - dobri! :)
volim par pesama
RHCP_MAN
RHCP_MAN
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 2352
Age : 35
Location : Pancevo
Registration date : 2009-01-07

http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Back to top Go down

QOTSA & EODM Empty Re: QOTSA & EODM

Post by IgorQ 22nd October 2012, 11:50

Ne mogu da verujem da sam tek sad skoro cuo tu vrstu rocka.
Pricam u 'stoner rocku', jako je dobro i opustajuce, dobro je i kao pozadinska muzika kad ste sa drustvom ili slicno.
IgorQ
IgorQ
Under the bridge downtown

Number of posts : 99
Age : 27
Location : Zrenjanin
Registration date : 2012-08-16

https://www.facebook.com/IgorQ

Back to top Go down

QOTSA & EODM Empty Re: QOTSA & EODM

Post by ivarhcp4ever 24th October 2012, 03:47

Volim oba benda :)
Imam dve tri pesme od EODM i tri od QOTSA.
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 5030
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-01-07

https://ivarhcp4ever.see.me/

Back to top Go down

QOTSA & EODM Empty Re: QOTSA & EODM

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 :: Funky Cafe :: Muzika

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum