Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemljin zatvoren krug

4 posters

Go down

Zemljin zatvoren krug Empty Zemljin zatvoren krug

Post by Charlie`From`Stadium 20th December 2011, 21:10

Evo, drznuo sam se da ovo stavim pod umetnost. Ali ovaj deo foruma svakako najvise odgovara.
Ako neko ima neko misljenje, kritiku. Ili bilo sta sto mu se vrzma i vrti u glavi i oko nje. Neka mi ostavi to ovde.


Zemljin zatvoren krug
by Djordje Zukic on Tuesday, December 20, 2011 at 3:27pm


Jeste, rodjen sam u ravnici, rodjen sam na njenom stomaku, na zemljinom stomaku. Ali moja dusa je u brdima, u njenim grudima. Vazno je da znam da je ona jedno telo i jedna dusa. Moja masta su vetrovi koji sibaju vekovima po tim njenim grudima. Kazem zemlja, ne mislim na nikakvu parcelu opasanu kojekakvim medjama i granicama. Tesko onome ko na taj nacin deli i kroji jednu stvar, jednu dusu, kao sto je ova planeta. Zemlja je za mene bilo koje mesto ispod jednako ogromnog neba, koje je jos uvek ostalo sacuvano od tog njihovog bezumnog parcelisanja. Ne, na moju najvecu tugu i to su oni podelili. I to su uspeli da podele i rasparcaju na milion delova. Izvinjavam se dusmani, izvinjavam se sto sam vam povredio "vazdusni prostor" napusticu ga odmah, obecavam. Izustio sam ja, mali, ne znam zasto sam manji od njih. Ali izustih, nakon upozorenja koje je dopiralo sa tih njihovih kula, barikada i razdvajanja. Strogo, kroz njihove grozne crne ogromne makrofone je izbijalo: "Djordjevi avioni maste opet povredili grčki, engleski i kineski vazdušni prostor , molimo vas napustite nase vazdusne prostore, u suprotnom vasi avioni ce biti oboreni!". Sleteo sam, sledeci put kunem se! Ostajem tamo dok mi njihov lovac ne propara krila i dok ne tresnem sa njihovog neba na njihovu zemlju. Sve su podelili i rasparcali, nebo i zemlju, sve! Izmislili neke zastave, pa sada svako mase drugacijom, samo da on ima svoje parce zemlje i neba, pa makar ono bilo malo kao korak ili dva. A svi dele jedno, nepodeljivo. Dele se i besne, natopljavaju sopstvenom krvlju rasparcanu zemlju i dusu. Oni krvlju a njihove majke suzama. A ta ista krv i te iste suze iz rasparcane i tuzne zemlje radjaju nove "junake", "branioce" i "osvetnike". Radjaju novu i svezu krv, krv sa kojom ce da nazdrave nove podele, nove granice, nove zastave! Krv koja ce im kuljati i izbijati na usta! Krv koju ce im izbijati iz usta sopstvene brace i sinova. Zemljin zatvoren krug.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Zemljin zatvoren krug Empty Re: Zemljin zatvoren krug

Post by alexandra kiedis 21st December 2011, 10:59

meni se svidja... orginalno, malo maste, i puno realnosti..
alexandra kiedis
alexandra kiedis
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1057
Age : 31
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-12-28

Back to top Go down

Zemljin zatvoren krug Empty Re: Zemljin zatvoren krug

Post by RedHeaded 21st December 2011, 13:01

''Lajkano'' na facebooku, ''lajkam'' i ovdje :) Kod Charlieja uvijek aktualne, uobičajene teme, obrađene na neuobičajen način :) Sjedi 5. :)
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Zemljin zatvoren krug Empty Re: Zemljin zatvoren krug

Post by Tanja 22nd December 2011, 05:39

Trudim se da procitam na FB-u sve tvoje tekstove, naravno kad upratim da si stavio! :)

Ovaj mi je vidim promakao! :)

Moram da kazem, da jako mi je drago sto neko moze da pretvori u rijeci, moram reci jako fine rijeci i na jako kreativan naci, jako ozbiljne stvari. U veci se potpuno slazem s tobom, i puno lajkova ide na ovo! charlie

Jer svi smo mi djeca Zemlje! earthhug
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Zemljin zatvoren krug Empty Re: Zemljin zatvoren krug

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum