Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

5 posters

Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by ivarhcp4ever 19th August 2011, 00:02

Popularni basista Red Hot Chili Peppers kaže da je poslednji put zamalo otišao iz benda kada je svoj odlazak najavio bivši gitarista John Frusciante...
Gitarista John Frusciante je napustio Red Hot Chili Peppers 2009, i nešto kasnije ga je zamenio član benda Warpaint i dugogodišnji RHCP saradnik Josh Klinghoffer - on i debituje na novom albumu "I'm With You", koji se očekuje krajem avgusta, a već smo imali prilike da čujemo najavni singl, pesmu "The Adventures of Rain Dance Maggie". Međutim manje je poznato da je tom prilikom i basista Flea ozbiljno razmišljao o tome da ode iz benda, kao i da mu to nije bilo prvi put da ima slične dileme. Za magazin Guitar World, Flea kaže:
"O, razmišljao sam jedno milion puta da prekinem sa RHCP. To za mene nije ništa novo. Stvari krenu u nekom lošem pravcu, i ja sam odmah u fazonu 'mmm, ovo će izgleda da bude baš bezveze.' A i teško mi je bilo da zamislim da nastavim da radim u bendu ako tu nije i John. Mada, uprkos svemu tome, kada je on zaista otišao, iako sam se i ja povukao, posle nekog vremena sam počeo da osećam duboku ljubav prema samom bendu - želeo sam da nastavim. Nedostajao mi ja Anthony, a došao je i Josh."
Basista je takođe dao dosta pohvala novom gitaristi Klinghofferu, kojeg je opisao kao "suptilnog i poetičnog muzičara" radije nego kao "virtuoza na gitari":
"Josh je suptilan, uzvišen i poetičan muzičar. On nije tip kakvog srećete u kategorijama 'gitarski virtuoz' ili 'gitarski heroj'- u pitanju je jedan pravi i svestrani muzičar. Osim gitare, svira i klavijature i bubnjeve, i tako ima mogućnost da sagleda muziku u jednoj 'široj slici', da razume da li određeni delovi doprinose pesmi, ili ne. Način na koji on slaže akorde je jedna divna i jedinstvena stvar, a njegov zvuk gitare je takođe zaista predivan i izuzetno topao."

Izvor:
[You must be registered and logged in to see this link.]
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 5030
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-01-07

https://ivarhcp4ever.see.me/

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by LuckY 19th August 2011, 07:05

Ništa čudno... realno je da svaima njima u nekom trenutno malo dosadi, ali posle shvate da ipak ne mogu jedan bez drugog i bez muzike, pa se vrate... (na našu sreću :) ) :)
LuckY
LuckY
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1569
Age : 36
Location : Leskovac
Registration date : 2009-06-17

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by Tanja 19th August 2011, 10:41

Da, na nasu srecu! :)
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by RedHeaded 27th August 2011, 15:41

Dakle Flea nas je spasavao od potpunog raspada benda. Tako nekako sam i mislila :) thankyou
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by Paja'95 31st August 2011, 03:17

Flea i jeste uvek bio najbolji cancan
Paja'95
Paja'95
Under the bridge downtown

Number of posts : 63
Age : 28
Registration date : 2010-03-17

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by RedHeaded 31st August 2011, 03:56

Da, on je nekako bio uvijek na zemlji i nije toliko pretjerivao s drogama koliko Anthony.. Rolling Eyes
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

"Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP." Empty Re: "Milion puta sam razmišljao o tome da napustim RHCP."

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum