Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

+10
Paja'95
mary*frusciante
RHCP dreamer
Tanja
RedHeaded
akilone
ivarhcp4ever
RHCP_MAN
Nick The Spamlord
Charlie`From`Stadium
14 posters

Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Charlie`From`Stadium 22nd August 2011, 19:40

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Nick The Spamlord 22nd August 2011, 21:04

Moj komentar:
Fli svakacast zz
Album je mnogo bolji nego OHM :D
Nick The Spamlord
Nick The Spamlord
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 12176
Age : 33
Location : Green Heaven
Registration date : 2008-11-18

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Nick The Spamlord 22nd August 2011, 22:50

Jel primetio neko da fali Dani na albumu? Sad
Nick The Spamlord
Nick The Spamlord
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 12176
Age : 33
Location : Green Heaven
Registration date : 2008-11-18

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RHCP_MAN 22nd August 2011, 23:10

sad je tu Megi :)
RHCP_MAN
RHCP_MAN
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 2352
Age : 35
Location : Pancevo
Registration date : 2009-01-07

http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by ivarhcp4ever 23rd August 2011, 02:24

Nick The Spamlord wrote:Jel primetio neko da fali Dani na albumu? Sad

Pa ja mislim da su je sahranili u Dani California xD
ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 5030
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-01-07

https://ivarhcp4ever.see.me/

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Nick The Spamlord 23rd August 2011, 02:42

Bas me briga :D Ja hocu dani! :D
Nick The Spamlord
Nick The Spamlord
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 12176
Age : 33
Location : Green Heaven
Registration date : 2008-11-18

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by akilone 23rd August 2011, 04:58

da li se zna koje ce pesme biti single-ovi otprilike?

akilone
Under the bridge downtown

Number of posts : 38
Registration date : 2011-05-08

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RedHeaded 24th August 2011, 02:29

Nisam htjela skidat album al ipak jesam.. I stvarno sam se iznenadila pozitivno. .Očekivala sam puno goru situaciju, komercijalu a ovo uopće nije loše. Još ima onaj prepoznatljiv Peppers zvuk ako se mene pita i to je meni dovoljno earthhug
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Tanja 24th August 2011, 06:21

Err meni je album odlican! :)
Iz prostog razloga sto sam samo zeljela da bude bolji od OHM, i jeste mnogo (mnogo, mnogo, mnogo) je bolji! :)
Pa kad uporedim Mother's Milk i ovaj, I'm With You mi je bolji!
Samo pitanje je koliko jos albuma oni mogu da naprave tj. koliko jos Josh moze da se razvije kao gitarista. Jer sta je John uradio od MM pa do SA, mislim koji napredak! :)
Tanja
Tanja
Yertle The Turtle
Yertle The Turtle

Number of posts : 10378
Age : 32
Location : under the bridge downtown
Registration date : 2009-08-12

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by akilone 24th August 2011, 08:36

Album se stvarno mora preslusati mnogo puta da se bi se dalo koliko toliko validno misljenje. Kad sam cuo uvod u "Monarchy of Roses" ja sam odlepio - reko ovo je najbolji album pepersa do sad - e to je prvi utisak. :) 5 godina cekanja je ucinilo svoje.
Veliko je pitanje u kom smeru se Josh moze razvijati, posto on meni sad lici na jednog prilicno oformljenog muzicara. On jeste u pravom smislu textural gitarista i kao sto je flea rekao nije neko sa velikim rifovima i solo-ima vec zna da oboji pesmu da brine o zvuku svakog akorda i sl. E sad, koliko se to uklapa u rhcp filozofiju, kako ce se dalje odvijati... Ja sam vise nego siguran da ce se johny vratiti na sledecem albumu (ako budu snimali, a mislim da hoce posto su zavisni od muzike), ovo je samo prelazna faza, koja nije nikakva novost za pepperse.
E kad se ova prelazna faza uporedi sa prethodnim mislim da je razliku u kvalitetu drasticna i da je za to zasluzan Josh.
Ono sto meni fali jeste neka pesma tipa Can't Stop sa tim uvodom koji jednostavno grune onu publiku talasom energije. Ti funky riffovi, to je ono sto mi nedostaje na ovom albumu. Sa druge strane, ovaj album ima nesto sto prethodni albumi peppersa nemaju, a za sta je Josh zasluzan. Mislim da bi fora bila da se na sledecem albumu vrati John, ali da Josh ostane kao drugi gitarista. Takav album bih bas voleo da cujem.

akilone
Under the bridge downtown

Number of posts : 38
Registration date : 2011-05-08

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RHCP dreamer 25th August 2011, 13:18

ja sam na prvo slusanje hteo da placem.. Sad ali sto ga vise slusam to mi je bolji! Rolling Eyes ima nekih kul stvari ali ipak ocigledno je da nije na njihovom nivou na koji smo naviknuti..ali nije ni katastrofa..neka sredina izmedju OHM i Californication-a npr.. Rolling Eyes
ja sumnjam da ce se John ikad vratiti..
RHCP dreamer
RHCP dreamer
More will be revealed my friend

Number of posts : 568
Age : 34
Location : Californication
Registration date : 2008-05-27

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by mary*frusciante 27th August 2011, 21:29

Hej, hej, dragi moji! Nije me bilo neko vreme. Što zbog odsustva kompa, što zbog nekih privatnih problema i problemčića. No, evo me, tu sam. Ponovo. =) Nedostajala mi je ova atmosfera. ;)

Skinula sam album juče, prvi put ga čuh. Hmm... Šta reći? Slažem se (uglavnom) sa svime što je korisnik akilone napisao u nekom od gornjih postova. Na prvo slušanje nisam uočila niti jednu pesmu. Nijedna se nije izdvojila kao posebna, specifična po nečemu. Uglavnom su pesme rađene po kalupu pesama sa ranijih albuma. Išli su po tom principu, što je sigurno-sigurno je. Evo, danas preslušavam ponovo, već je drugačije, melodije polako ulaze u uvo. Moram priznati da me ovaj album podseća na debi album nekog novog benda. I da nisam fan, verovatno ga ne bih više preslušavala. No, hajde, pružiću mu šansu. Iako verujem u prvi utisak koji nije bio dobar. Ili, ne dovoljno dobar? Mada, moram priznati da sam od samog početka imala taj negativan stav prema celoj priči i uopšte, njihovom nastavku rada benda (po proncipu, bolje je stati kada je najbolje i ne prljati ono što je lepo). Postoje 4 elementa (voda, vazduh, zemlja i vatra). Odlaskom jednog od četiri elementa, taj sastav u toj energiji sa tim smislom prestaje da postoji. Može uskočiti neki drugi element da ga zameni, ali će on uvek biti zamena, vezivno tkivo razrušene ravnoteže. Znate... Nema to veze sa mojom naklonošću ka Džonovoj životnoj filozofiji i njegovom radu, niti sam blesavo zaljubljena u njega ili ne znam kakve već banalnosti. RHCP nije bio RHCP ni sa Hillelom. Jednostavno, Peppersi su njih četvorica, energija koju su izgradili Entoni, Fli, Čed i Džon. Deo bića koji su oni izdvojili, sva krv, suze i znoj koju su dali. Džoš je divno biće i ono što mi se najviše dopada na ovom albumu jeste energija koju je on uneo. Tako je pedantan u svom radu, prefinjen, gotovo magičan. Oduševljena sam njegovim učinkom. Mada, upoznata sam sa njegovim radom od ranije, nisam ni sumnjala u njegov talenat. Prijatno me je iznenadio. U svakom smislu. Vokali, sama ekspresija muzike, doživljaj, vau! =) Ali... Ovo nisu Peppersi. Ovo je neki drugi bend. Koji može da se razvija, ali na novim temeljima. I zbog sebe, i zbog starog benda. Sada ću iskomentarisati svaku pesmu ponaosob. ;) Hvala na pažnji i oprostite na dužini posta. grouphag
mary*frusciante
mary*frusciante
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 3160
Age : 32
Location : away&anywhere
Registration date : 2009-01-09

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RHCP dreamer 29th August 2011, 14:34

ja imam sportsku metaforu ali je i tvoja dobra! xx
koliko bi bilo cudno da imaju drugo ime benda? Rolling Eyes
RHCP dreamer
RHCP dreamer
More will be revealed my friend

Number of posts : 568
Age : 34
Location : Californication
Registration date : 2008-05-27

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by ivarhcp4ever 30th August 2011, 00:58

tanychy wrote:Err meni je album odlican! :)
Iz prostog razloga sto sam samo zeljela da bude bolji od OHM, i jeste mnogo (mnogo, mnogo, mnogo) je bolji! :)
Pa kad uporedim Mother's Milk i ovaj, I'm With You mi je bolji!
Samo pitanje je koliko jos albuma oni mogu da naprave tj. koliko jos Josh moze da se razvije kao gitarista. Jer sta je John uradio od MM pa do SA, mislim koji napredak! :)

Potpisujem rukovanje

ivarhcp4ever
ivarhcp4ever
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 5030
Age : 29
Location : Beograd
Registration date : 2009-01-07

https://ivarhcp4ever.see.me/

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Paja'95 31st August 2011, 03:19

Meni album nije nista posebno, imali su mnogo bolje, ali se generalno radujem necem novom od njih (:
Paja'95
Paja'95
Under the bridge downtown

Number of posts : 63
Age : 28
Registration date : 2010-03-17

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RedHeaded 31st August 2011, 05:20

Iskreno, meni uopće ne smeta što je Josh više textural guitarist i ne fale mi toliko riffovi i solaže (makar su i njegove solaže odlične)... Meni se ova pozicija sa bassom i bubnjevima u prvom planu jako jako sviđa jer volim tu ritmičnost... Neznam, pomalo mi je žao Josha jer svi očekivaju stare Pepperse i stari zvuk i nežele niti čuti za nešto novo. A Josh stvarno ima mnogo toga za ponuditi i očekivati od njega da bude sušta kopija Johna je okrutno i nepravedno...Tražiti od njega da bude što sličniji Johnu ga svakako neće potaknuti na razvoj njegove kreativnosti Rolling Eyes Tako da, go Josh! yesyes

Napomena:moje osobno mišljenje i nemoraju se svi s njime slagati :)
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Charlie`From`Stadium 31st August 2011, 06:36

Ocekujem od njega da bude bilo kakav gitarista samo ne takav kakav je. Tako da nista ovde nema veze sa Johnnom. Jednostavno. Koliko samo ima gitarista koji su slicni Johnu i on njima. Gitarista je gitarista. To sto Josh radi jeste ono sto je on ranije i bio u peppersima. Drugi guitarista koji stoji iza marsala i udara u ritam akorde koji se jedva cuju. Funk is dead.





Bez napomene, naravno je da je svako moje misljenje samo moje misljenje. A ne nekakav ultimativni sud.
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RedHeaded 31st August 2011, 12:05

Dobro je, nadajmo se da će se s vremenom onda malo više osloboditi... I steći samopouzdanja.. Kad ga vidim onako sklupčanog i povučenog na intervjuima čudno mi je kako uopće stoji pred publikom i svira Rolling Eyes Ajde, pozitivna Čarli, pozitiva mah namig
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by slowhand 3rd September 2011, 12:07

meni je ovo odlican album,koji je za nijansu slabiji od stadiuma i baj d veja,ali je ODLICAN...i rekao bih podcijenjen ,a zato je kriv jedan visoki standard koji su pepersi postavili...da je ovo odsvirao neki nepoznati bend,kritika i muzicki znalci bi ga velicali samo tako...ima ovdje funka,pop bisera,anthony pjeva kao na stadiumu,flea rastura,chad razvaljuje bubnjeve,josh svira svoj stil i ima jako njezne vokale koji ponekad podsjeca na mjauk,imamo klavir po prvi put...jedina mana je sto nema vise balada...
slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 36
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by TRECE OKO 5th September 2011, 03:33

TRECE OKO
TRECE OKO
Under the bridge downtown

Number of posts : 81
Age : 32
Location : Srbija,Kragujevac
Registration date : 2010-02-03

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Charlie`From`Stadium 5th September 2011, 07:29

I jedan od komentara sa blica:

Ferplejer
Ponedeljak, 05. 09. 2011. 13:02h
neregistrovan korisnik
Pepperse obozavam od kad znam za sebe ali ovaj album im je OCAJAN. Ubedljivo najgori album koji su ikada izdali. Bez John Frusciantea su nula. Jad i beda. TOTALNO RAZOCARENJE.
Charlie`From`Stadium
Charlie`From`Stadium
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 6871
Age : 39
Location : Stadium
Registration date : 2008-05-20

http://charliefromstadium.blog.hr

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by RedHeaded 5th September 2011, 09:29

slowhand wrote:meni je ovo odlican album,koji je za nijansu slabiji od stadiuma i baj d veja,ali je ODLICAN...i rekao bih podcijenjen ,a zato je kriv jedan visoki standard koji su pepersi postavili...da je ovo odsvirao neki nepoznati bend,kritika i muzicki znalci bi ga velicali samo tako...ima ovdje funka,pop bisera,anthony pjeva kao na stadiumu,flea rastura,chad razvaljuje bubnjeve,josh svira svoj stil i ima jako njezne vokale koji ponekad podsjeca na mjauk,imamo klavir po prvi put...jedina mana je sto nema vise balada...

grouphag svakacast :klap:
RedHeaded
RedHeaded
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1141
Age : 29
Location : Zagreb
Registration date : 2011-05-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by LuckY 11th September 2011, 10:07

Na prvo slušanje mi se nije nešto svideo, ali posle nekoliko dana konstantnog slušanja mogu reći da je dobar (po mom ličnom mišljenju). Ni jedna pemsa mi se nije nešto posebno izdvojila, osim mižda Dance, Dance, Dance, koja me nešto ne oduševljava, ali ove ostale su mi sve ok... Sve u svemu, nisu razočarali... :)
LuckY
LuckY
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1569
Age : 36
Location : Leskovac
Registration date : 2009-06-17

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by slowhand 25th September 2012, 04:45

evo prosla je godina dana od izlaska albuma,imamo i 6 bisajdova i jos12 nas ocekuju..
kad se podvuce crta ,mislim da je ovaj nazovimo ga Im with you session bio jako kreativan,mnogo dobre muzike su nam isporucili,i eto ,bas volim ovaj album mnogo...
i sad kad nesto razmislim,ima mnogo velikih bendova na svijetu,koji su imali velike albume jelte,ali cini mi se da nijedan veliki bend sem bitlsa i stonsa nije imao tako dobre albume u kontinuitetu,,dok su pepersima zadnja 4 albuma remek djela,a plus svaki od tih albuma je imao nekolicinu izvanrednih bisajda..to je veliki broj zaista sjajnih pjesama......
tako da po meni ,uz bitlse i stonse rhcp su najveci svih vremena.... :RHCP: IMWY

slowhand
slowhand
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1529
Age : 36
Location : Okrug,Hobiton
Registration date : 2009-11-26

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by rain-dance-maggie98 26th September 2012, 01:12

slowhand wrote:evo prosla je godina dana od izlaska albuma,imamo i 6 bisajdova i jos12 nas ocekuju..
kad se podvuce crta ,mislim da je ovaj nazovimo ga Im with you session bio jako kreativan,mnogo dobre muzike su nam isporucili,i eto ,bas volim ovaj album mnogo...
i sad kad nesto razmislim,ima mnogo velikih bendova na svijetu,koji su imali velike albume jelte,ali cini mi se da nijedan veliki bend sem bitlsa i stonsa nije imao tako dobre albume u kontinuitetu,,dok su pepersima zadnja 4 albuma remek djela,a plus svaki od tih albuma je imao nekolicinu izvanrednih bisajda..to je veliki broj zaista sjajnih pjesama......
tako da po meni ,uz bitlse i stonse rhcp su najveci svih vremena.... :RHCP: IMWY


svakacast svakacast svakacast svakacast svakacast svakacast svakacast
rain-dance-maggie98
rain-dance-maggie98
I am what I am Most motherfuckers Don't give a damn

Number of posts : 1648
Age : 26
Registration date : 2012-07-06

Back to top Go down

Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)   Empty Re: Vas komentar na RHCP album I’m With You (Warner Bros.) (2011)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum